Wsparcie logistyczne dla ogrodów natury

2

latawspółpracy

50 000

buteleksoków

2

tonymateriałów POS

Cel:

Utrwalenie wizerunku marki jako producenta naturalnych, niesłodzonych soków przez budowanie rozpoznawalności jego produktów i wsparcie kampanii promocyjnych w alternatywnym kanale sprzedaży (kluby fitness i sklepy ze zdrową żywnością).

Wyzwania:

Zaplanowanie i skoordynowanie działań logistycznych – począwszy od odebrania towaru z centrum produkcyjnego przez konfekcjonowanie oraz tworzenie zestawów promocyjnych po zabezpieczenie paczek i materiałów POS oraz ich szybki transport (3 dni robocze) do kilkuset punktów sprzedaży.

Realizacja:

Ogrody Natury to marka z branży FMCG, której produkty niegdyś można było kupić jedynie w sklepach osiedlowych, dyskontach i marketach. Marka poszła o krok dalej i zrealizowała kampanię, której celem było rozszerzenie grupy odbiorów o bywalców siłowni i sklepów ze zdrową żywnością. Jedną z kluczowych kwestii tego wielopłaszczyznowego projektu była odpowiednia logistyka.

Jak wyglądało wsparcie logistyczne z naszej strony? Na początku stworzyliśmy listę potencjalnych partnerów, działając w porozumieniu z działem handlowym klienta i zajęliśmy się wysyłką estetycznie zapakowanych próbek. Soki o różnych smakach (od malinowego po buraczany) dotarły do sieci klubów fitness i sklepów ekologicznych. Bazując na naszych doświadczeniach związanych z usługami DTP, zaprojektowaliśmy oraz wyprodukowaliśmy materiały informacyjne i reklamowe. Skupiliśmy się na tym, aby ulotki oraz plakaty były spójne z komunikacyjną i wizualną koncepcją projektu oraz dopasowane do potrzeb logistycznych. Chcąc maksymalnie zainteresować klientów sokami Ogrodów Natury, dostarczyliśmy do punktów sprzedaży specjalnie zaprojektowane ekspozytory, makiety i toppery do lodówek.

Realizowaliśmy także wysyłki w ramach tzw. programów lojalnościowych. W tej kwestii również zaprocentowało nasze doświadczenie w tworzeniu materiałów reklamowych – czuwaliśmy zarówno nad produkcją, jak i bieżącą dystrybucją gadżetów lub drobnych upominków. Wszystkie działania logistyczne przebiegły sprawnie i terminowo, a Ogrody Natury przekonały się, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Potrzebujesz magazynu, ekspresowych wysyłek
lub innego wsparcia logistycznego?

Kliknij i zapytaj o ofertę!